DSC 0249 MediumМанифестација са традицијом дужом од пола века у Алексинцу под називом 13. Смотра хорова, оркестара и камерних ансамбала одржана је у организацији ОМШ "Владимир Ђорђевић" 18.маја 2022. године у великој сали ЦКУ Алексинац иначе, суорганизатора манифестације. Овом приликом публици се представило осам ансамбала. То су : Хор ОМШ „Владимир Ђорђевић“ под управом Братислава Младеновића; Оркестар ОМШ „Владимир Ђорђевић" који води Кристина Пешић; Хор „ПЕВНИЦА“ под управом Марка Стојановића; Алексиначки храдски оркестар под управомDSC 0254 Medium Марка Јеленића; Хор ОШ „Вук Караџић“ из Житковца који води Милан Петковић; Хор и оркестар Алексиначке гимназије под управом Иване Лукић; Омладински хор ЦКУ Алексинац којим руководи Миља Миловановић и Хор „Шуматовац“ под управом Димитрија Голубовића. Шаренило програма и број извођача допринео је да публика проведе лепе тренутке уз припремљени програм и подржи и дечије и ансамбле одраслих који су се припремили за овај наступ. Показало се да Алексинац има развијен музички живот, има зналачку публику и да је средина која подржава и развија своју музичку културу.

DSC 0245 Medium